Bu haber 119 kez okundu.

Mafya babasınından 'Hollandalı' savunma!

Evvelki gece Ortaköy ’de bir gece kulübünü kurşunladığı için bu sabah gözaltına alınan Onur Özbizerdik, adliyeye sevk edildi. Özbizerdik adliyeye getirilirken oldukça kavgacı tavırlar sergilerken, polisler sanki yaka paça araca bindirebildi. Özbizerdik emniyetteki ifadesinde, Hollanda Konsolosluğu ’nu kurşunlamak istediğini, oraya götürülmeyince gece kulübünü kurşunladığını söyledi.

Yer altı dünyasının ünlü isimlerinden Dündar Kılıç ’ın torunu Onur Özbizerdik önceki gece Ulus ’ta bir mekanda eğlendi. Gece geç saatlerde mekandan Yaka paça getirildi  çıkan Özbizerdik valenin kendisini Ortaköy ’e bırakmasını istedi. sözde Ortaköy ’deki mekana dışarı giden Özbizerdik arabadan inmeden mekana doğru alev etmeye başladı. Olayın hemen peşinden mekana alev ettiği tabancayı olay uygun bırakıp kaçan Övünç Özbizerdik bu sabahleyin saatlerinde gözaltına alındı.

HOLLANDA İLE KRİZ NEDENIYLE KAFA DAĞITMAK İÇİN GİTTİM

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ’nde ifadesi alınan Özbizerdik, Hollanda ile yaşanan kriz sebebiyle moralinin bozulduğunu, bu yüzden Ulus ’taki mekana kafa yaymak için gittiğini müdafaa etti. Hakkında kesinleşmiş hapis cezası olması sebebiyle haneden çıkmadığını söyleyen Özbizerdik, “Ben 15 senedir yeşil ve kırmızı reçeteli hap kullanmaktayım. Olay günü gayet sakin ve kendimdeydim. Mutlaka alkollü değildim” diye konuştu.

SİNİRLİ OLDUĞUM İÇİN KONSOLOSLUĞA GÖTÜRMEDİLER

Mekandan çıktıktan daha sonra bir mekan çalışanı Kenan adlı kişiye kendisini Hollanda Konsolosluğu ’na bırakmasını istediğini ileri süren Özbizerdik, “Sonra plakasını ve markasını hatırlamadığım açık renkli bir araçla tanımadığım birey ile yönteme çıktık. Aracı tanımadığım bu kişi kullanıyordu. Kenan bey bu arkadaşa Iftihar ’u biraz gezdir. Sinirli olduğu için Hollanda Konsolosluğu ’na götürme dedi. Ben ilaçların etkisiyle dalmışım. Ben dışarı baktığımda turuncu renkli valeler ve takım elbiseli, telsizli, kulaklıklı şahıslar vardı. Buranın önü biraz kalabalıktı. Ben de gözümü açar açmaz turuncu renkli kişileri görür görmez Hollanda Konsolosluğu sanarak buranın duvarlarına bir şarjör alev ettim. Sonra uyku sersemliği geçince de hatalı yere ateş ettiğimi anladım” diye konuştu.

'ŞAZİ NEREDE'

Özbizerdik'in mekân önünde bekleyen kişiye “Şazi nerede?” diye sorduğu, ‘Bilmiyorum ’ yanıtı alınca mekâna seri halinde alev etmeye başladığı belirtiliyor. Ateş etmeden evvel “Şazi” isimli birini sorduğu iddiaları da suallen Özbizerdik, Şazi isimli kişinin yakın dostu olduğunu, onu sormadığını savundu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×