Bu haber 312 kez okundu.

LÖSEV: ''Başka çaremiz kalmadı''


Hürriyet'ten Meltem Özgenç'e konuşan LÖSEV Yönetim Heyeti Başkanı Kudretli Ezer, 10 Mayıs'ta açılışını yaptıkları LÖSEV Il Hastanesi'ne Sıhhat Bakanlığı'nın artık ruhsat vermediğini belirtti.

Bakanlıkla aralarındaki ihtilaf sürerken kendilerine tek öneri geldiğini ifade eden Ezer, "Diyanet İşleri Başkanlığı Vakfı'na ilişkin 29 Mayıs hastanesi kapatıldı. Satışı yasak meydana gelmesine nazaran ruhsat ve kadroları 7 milyona satıldı. Satın alan bu bireyler bize bu ruhsat ve kadroları 8 milyona satabilecekleri teklifinde bulundu. Çoğalış bu teklife 'evet' demek durumundayız" dedi.

"Hastanemizi açabilmek amaçlı bağışçılarımızdan, 8 milyon liralık tek yardım ek olarak istiyoruz." diyen Ezer, "çünkü bakanlığın vermediği ruhsat ve kadroları, dışarıda sarı taksi plakası satar benzeri oluşmuş kişilerden satın alacağız" dedi.

Diyanet Vakfı yetkilileri ise, 29 Mayıs Hastaneleri'nin Sıhhat Bakanlığı desturu dahilinde ve açık ihale ile satıldığını ifade ederek "satış sonrasında aşama vakfı ilgilendirmemektedir" bilgisini verdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan da konu hakkında tek izah geldi. LÖSEV idaresinin sözünü ettiği şirketin ücret karşılığı ruhsat iddiasını yalanlandığını bilgisini verdi.

Firmanın kendilerine resmi müracaatta bulunarak, ruhsat satışı iddiası amaçlı "LÖSEV'in iftirası" dediğini aktaran Sıhhat Bakanlığı, konunun hukuka havale edildiğini bildirdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×