Bu haber 327 kez okundu.

İşçiye Facebook sürgünü!


RADİKAL - Hasan Ali Benlioğlu, Antalya'ya 150 kilometre uzaklıkta Batı Torosların 2890 rakımlı doruğu Geyik Dağı eteklerinde yer alan memleketi Gündoğmuş'ta 1989 yılından bu yana kadrolu orman işçisi olarak çalışıyor. Benlioğlu, fotoğraf merakı ve memleket sevgisiyle kurduğu 'Gündoğmuş görseller' adlı Facebook sayfasından memleketinin dağlarını, çiçeklerini, çalışan kadınlarını, dört mevsim fotoğraflayıp yayınlamaya başladı. Sayfada yıllar içinde sayısız fotoğraf birikti.

ILAN

ÇOCUKLARI GÖRÜNTÜLEYİP PAYLAŞINCA

Geçen yıl 9 Aralık'ta okula giderken şiddetli yağmur nedeniyle göle dönen caddeden geçmek zorunda kalan öğrencileri fotoğraflayıp sayfasında paylaşınca Benlioğlu'nun başına gelmedik kalmadı. Resimlerin kazadaki bir bölgesel gazetede yayınlandığını aktaran Benlioğlu, "Fotoğraf AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Özeren'i rahatsız etti. Konu ilçede politik gündem oldu. Fotoğraflar nedeniyle AK Partili yöneticilerle ciddi tartışmalar yaşadık. O tartışmalar sürerken yakinti üzerine Akseki'ye geçici olarak görevlendirildim" dedi.

MUHTAR DA ŞİKAYET ETMİŞ

1989 yılından bu yana Gündoğmuş'ta çalıştığını, yaklaşık 70 gündür de geçici görevlendirmelerle farklı yerlere gönderildiğini anlatan Benlioğlu, ilk sevk edildiği Akseki'de 10 gün kaldığını belirtti. Okul çağında iki çocuk babası Benlioğlu, 10 günün ardından Akseki'ye bağlı Murtiçi'nde görevlendirildiğini belirtti. Kendisinin CHP'li olduğunu, işçi kadrosunda meydana gelmesinin kendisine mesai saatleri dışında siyaset inşa etme imkanı tanıdığını belirten Benlioğlu, sevk edildiği yerlerde Atatürk bayraklarıyla donattığı, tepesine bir de hoparlör yerleştirdiği otomobiliyle mesai saatleri dışında seçim çalışması yaptığını söyledi. Benlioğlu, "Bu durum Murtiçi'nde muhtarı rahatsız etmiş. O da beni yakinti etti. Buradan da sürgün edildim" diye konuştu.

BU KEZ TAYİN BEKLİYOR

O şikayetin sonucunda CHP'li belediyenin görevde olduğu İbradı'ya gönderildiğini söyleyen Benlioğlu, "Bunları yaşarken resmi olarak destura ayrıldım. İzinden çağırıp işbaşı yaptırdılar. Yaşadığım rahatsızlıklardan ötürü aldığım tabip raporunun müddeti pazartesi günü bitiyor. Pazartesi günü Gündoğmuş'ta işbaşı yapacağım. Lakin bu kez geçici görevle değil, tayin yöntemiyle Kaş'a gönderileceğimi öğrendim" diye konuştu. (Emre BAYLAN/ANTALYA/ )
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×