Bu haber 562 kez okundu.

HDP'nin seçim minibüsünün şoförü öldürüldü


Karlıova HDP İlçe Başkanlığı'na ilişkin olan ve tercih çalışmalarında kullanılan minibüs, bu akşam saatlerinde kazaya 5 km mesafedeki Serpmemaya ile Aşağıçayır mevkileri aralarında ayrılınmış olarak bulundu.

Minibüse silahlarla ateş açıldığı saptama edilirken, Otomobilin sürücüsü Hamdullah Unsur'nin izine rastlanılmadı.

Unsur'nin kaçırılma olasılığı üstünde durulurken, bölgeye hemen gönderilen jandarma ekipleri etrafta arama tarama faaliyetinde bulundu.

Unsur'nin cesedi minibüse tahmini 100 metre uzaklıkta bulundu.

Yapılan önce incelemede Unsur'nin tabancayla ateş açılarak öldürüldüğü bilgisi verildi. Saldırganların bununla birlikte HDP tercih minibüsüne de silahlarla ateş açtıkları saptama edildi.

Unsur'nin cesedi Karlıova Hükümet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Güvenlik güçleri otomobil ve etrafta kapsamlı çaplı incelemelerde bulundu. Agresif veya saldırganları yakalamak amaçlı alanda kapsamlı çaplı denetim başlatıldı.

Valilikten açıklama

Bu arada Bingöl Valiliği, Hamdullah Unsur'nin öldürülmesiyle alakalı sözlü olmayan izah yaptı.

Yazılı Açıklamada, şu şekilde denildi: 'İlimiz Karlıova İlçesi  Yorgançayır Köyü nüfusuna kayıtlı Hamdullah Unsur adlı şahıs seçimde kullanılmak üzere HDP'nin kiraladığı aracıyla saat 21.30 sıralarında köyüne gerçek seyretme şeklinde iken kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırıya uğramış ve aracıdan tahmini 25 metre ileride ölü olarak bulunmuştur. Vakanın fail veya faillerini bulmak ve olan bu menfur hadiseyi bütün istikametleriyle aydınlatmak amaçlı güvenlik güçlerimiz bir sürü istikametli olarak denetim ve araştırma başlatmış olup, sonucundan bununla birlikte haber verilecektir.'
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×