Bu haber 428 kez okundu.

Eş puanda TEOG kriterleri


MİLLİ Öğrenim Bakanlığı (MILLI EĞITIM BAKANLIĞI), 'Ortaöğretim Müesseselerine Geçiş Yönergesi'nde değişim yapıldı. Tertip Etmeyle ortaöğretime yerleştirmeye asal puanların eşdeğer olması şeklinde, Ağırlıklandırılmış Partner Sınav Puanı asal alınacak.

Eşitliğin sürmesi şeklinde sırasıyla 8'inci, 7'nci ve 6'ncı sınıflardaki sene sonu muvaffakiyet puanı üstünlüğü, eşitliğin halen aynı ritimde devam etmesi halinde okula özürsüz devamsızlık yapılmış olan zaman sayısının azlığı, bunların da eşdeğer olması halinde ise yaşça minik meydana gelen talebenin önceliği dikkate alınacak.

LYS belgeleri internette

1 MİLYON 233 bin 580 aday, 13-14-20 ve 21 Haziran'daki Lisans Yerleştirme Imtihanları (LISANS YERLEŞTIRME SINAVI) amaçlı zaman sayarken, ÖSYM geçen zaman adayların imtihanlara girecekleri bina ve salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. Imtihana Giriş Belgeleri'ni web sitesinde yayınladı. Adaylar, imtihana giriş dokümanlarını müracaat yaptıkları her LISANS YERLEŞTIRME SINAVI amaçlı farklı ayrı ÖSYM'nin internet adresinden öğrenebilecek.

Projecilere ek nokta yok

DEĞİŞİKLİKLE, proje yarışmalarında dereceye girenlere TEOG sınavlarında sene sonu muvaffakiyet puanlarının yüzde 10'una civarı verilen ek nokta kalktı. Ek puanlar TÜBİTAK'ın bilim olimpiyatları ve matematik olimpiyat imtihanları amaçlı olabilitesi yüksek olacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×