Bu haber 119 kez okundu.

Bakan Kaya'nın bilinmeyen 15 Temmuz hikayesi!

Haber7 - İbrahim Günay

İçişleri Bakanı Süleyman Souylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile 15 Temmuz gecesi yaptığı telefon görüşmesini anlattı.

Burada yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe teşebbüsü esnasında yaşadıklarını anlatan Asilzade, "Üzerimizden uçaklar geçiyordu. Çankaya Köşkü'ne girdiğimizde, Allah sanki üzerimizden korkuyu almıştı. Oradaki polis arkadaşlara şunu dedim: 'Buraya işlek olarak kimseyi sokmayacaksınız. Burayı işlek olarak kimseye teslim etmeyeceksiniz' dedim." ifadelerini kullandı.

AYAĞINDA TOPUKLU AYAKKABI VAR MI?

Hollanda'ya yasaklanmış kararına karşısında giden Bakan Kaya'nın 15 Temmuz gecesi darbecilere de boyun eğmediğini anlatan Asilzade, "Fatma Hanım darbe gecesi, o alçak gece, Ben Alıştırma Bakanlığındayken beni aradı; 'Sayın Bakanım darbeciler yöntemleri kesmiş fakat ne pahasına olursa olsun oraya geleceğim, bana bir yol gösterin' diye konuştu.

Ben de kendisine 'Ayağında topuklu ayakkabı mı var, çıkar onu darbecilerin kafasına vura vura Köşk'e gel' dedim. 5 dakika sonradan Fatma hanım dediğim gibi yaptı ve taksiye atlayıp köşke geldi. Fatma Hanım'ın karakteri bu. Hollanda'ya gitti, sözlerini esirgemeden kullandı ve geri döndü" diye konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×