Bu haber 274 kez okundu.

Warren Buffett dünyanın en zengini olabilirdi


Şu anda dünyanın en zengin 2. kişisi meydana gelen AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI'li dev holding Berkshire Hathaway'in patronu Warren Buffett, nihai olarak Chobani şirketinin kurucusu Türk yoğurt devi Hamdi Ulukaya'nın da dahil olmak üzere meydana geldiği Giving Pledge isimli hayırseverlik faaliylerine dahil olmak üzere olmasaydı, eşya varlığının 102 milyar dolar olabileceği ve böylelikle dünyanın en zengin kişisi olabileceği anlam edildi.

Bloomberg'in haberinde, Buffett'ın Geçen günlerde firmalarının pay performansındaki iyileşmeyle beraber, eşya varlığının 70,2 milyar dolara çıktığı ve böylelikle İspanyol tekstil devi Amancio Ortega'yı geride bırakarak en zengin 2. birey meydana geldiği anlam edildi.

Haberde, Bufffet'ın esasında hayırseverlik faaliyetlerine ücret harcamaması halinde, şahsi servetinin 102 milyar dolara civarı çıkacağı ve böyle dünyanın en zengin kişisi olabileceği belirtildi.

Dünyanın en zengin kişisi şahsi serveti 86 milyar dolara çıkan Microsoft'un kurucusu Bill Gates.

Ortega'nın şahsi serveti 71,5 milyar dolar.

SON OLARAK HAMDİ ULUKAYA DA DAHİL OLDU

Giving Pledge isimli organizasyona en nihai Chobani yoğurtlarının sahibi Hamdi Ulukaya da dahil olmak üzere oluyor ve eşya varlığının yarısına yakınını hayırseverlik faaliyetlerine harcayacağını anlam etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×