Bu haber 62 kez okundu.

Telegraph'dan Hakan Uzan'la ilgili flaş iddia

BBC Türkçe'nin haberine kadar, sözcüsü aracılığıyla Telegraph'a konuşan Uzan "Vertu niş bir pazarda belli kuvvetli bir marka. Vertu'nun potansiyelini gerçekleştirecek yatırımları gerçekleştirmek ve ekiple işbirliği yapmak için sabırsızlanıyorum." dedi.

Gazeteye tarafından 40 bin sterlinlik (180 bin TL) fiyat etiketiyle dünyanın en fiyatı yüksek cep telefonlarından bazılarını satan ve merkezi İngiltere'de bulunan Vertu için Uzan'ın Kıbrıs'taki şirketi Baferton Ltd. 50 milyon sterlin (227 milyon TL) ödedi.

Telegraphdan Hakan Uzanla ilgili flaş iddia... Vertuyu aldı...
Vertu telefonlar satın alanların ekledikleri pırlantalarla da biliniyor.

'SÜRGÜNDEKİ GIZEMLI HANEDAN'

Gazetenin kıdemli ekonomi muhabiri Christopher Williams, Uzan ailesini "Sürgündeki esrarengiz Türk iş hanedanı" olarak tanımlarken Hakan Uzan'ın keza ABD Başkanı Donald Trump ile hatta Vertu şirketini kuran Nokia ile mahkemelik olduğunu hatırlattı.

2000'lerin sonuna doğru küçülmeye giden Nokia, Vertu'yu 175 milyon sterlik karşılığında EQT isimli bir yatırım fonuna satmış, 2015'te ise şirketi Hong Kong merkezli Godin Holding almıştı.

Vertu'nun en aktüel finansal tablosuna göre şirket 2014 seneninde 110 milyon sterlinlik satışa karşın 53 milyon sterlin zarar etti.

Vertu'nun Yürütme Heyeti Başkanı Gordon Watson ise satışla ilgili Telegraph'a şunları söyledi:

"Baferton bizim vizyonumuzu paylaşıyor: Her yıl 1.5 milyar zeki telefonun satıldığı dünyada yüksek kaliteli, ayrıcalıklı ve özel hizmetleri yer alan ürünlere istek var. Baferton ile beraber Vertu'yu geliştireceğiz."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×