Bu haber 90 kez okundu.

İTO, MIPIM'de

İTO, dünyanın varlıklı ve ünlülerinin müdavimi olduğu, Cannes'da yarın açılacak MIPIM'e yeni bir nefes getirmeye hazırlanıyor.

İTO'nun kurduğu İstanbul gayrimenkul çadırı, bu sene da Paris ve Londra gibi önemli finans başkentlerinin yer alabildiği Cannes'ın en prestijli yeri olan sahil şeridinde bulunuyor.

"İstanbul: İki Kıta Tek Şehir Halkı" sloganıyla ziyaretçileri çekmeyi hedefleyen çadır, küresel yatırımcılar ile İstanbullu gayrimenkul şirketlerinin buluşma noktası olacak.

İTO, 23 binin üstünde gayrimenkul profesyonelinin ziyaret ettiği MIPIM'de dijital sunumlarla 90 ülkeden "en zenginin zengini" katılımcılara, Türkiye'nin, yatırım yoluyla vatandaşlık imkanlarını anlatacak.

"İSTANBUL'DA EV ALMANIN ALIMLILIK VE KAZANCINI ANLATACAĞIZ"

İTO Başkanı İbrahim Çağlar, konuya ait yaptığı değerlendirmede, son iki senedir "yaşamış İstanbul maketi" ile MIPIM'de ehemmiyetli bir imaj kampanyası yürüttüklerini, bu sene ise İstanbul gayrimenkul çadırında şehir maketinin yanı sıra ikili görüşmelere önem vereceklerini bildirdi.

Fuarda "İki Kıta Tek Şehir" temalı İstanbul çadırına gelecek ziyaretçilerin önce İstanbul'a aşık olacağını, hemen peşinden da şehirdeki projeleri tanınma imkanı bulacağını bildiren Çağlar, "Yatırımcıya 'Akşam çayınızı Türkiye pasaportunuzla İstanbul Boğazı manzaralı evinizde yudumlayın' diyerek Türkiye'de yatırım yoluyla vatandaş olma fırsatını anlatacağız." ifadesini kullandı.
İTO, MIPIMde İstanbul rüyasına davet edecek
Çağlar, özellikle zengin yatırımcılar için bir "İstanbul rüyası" oluşturmak istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Tanıdık Olmayan yatırımcıya İstanbul'da yaşamanın en çekici ve kazançlı yolunun İstanbul'da bir hane olmak olduğunu anlatacağız. Dünyanın iki kıta üzerinde kurulu tek şehrinde prestijli bir projeden ev aldıklarını anlatacağız. Böylece ayrıca evlerinin değerinin her geçen gün arttığına hatta 1 milyon dolar veya üstünde bir fiyata aldıkları ev baştan sona Türkiye pasaportuna sahip olma hakkı kazanarak bundan böyle İstanbullu olduklarına vurgu yapacağız." 

"İMAJIMIZI BU YIL DAHA ÇOK YATIRIMA DÖNDÜRMEK İSTİYORUZ"

İbrahim Çağlar, 685 metrekarelik büyüklüğe ulaşan İstanbul çadırının her noktasını, beynelmilel yatırımcılar ile yerli girişimcilerin buluşma yeri olarak planlandıklarını bildirdi.

İki senedir İstanbul gayrimenkul çadırıyla İstanbul'un imajını henüz üstteki noktalara taşıdıklarını kaydeden Çağlar, 90 ülkeden gelen MIPIM ziyaretçilerinin zihinlerine kazıdıkları bu "güzel" imajı, bu sene henüz fazla yatırıma ve paraya çevirmek istediklerini belirtti.

Çağlar, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İstanbul ve Türkiye üstünde oluşturulmak istenen algının bertaraf edilmesi için de çadırın her noktasını bu yılki "İstanbul: İki Kıta Tek Şehir" sloganına uygun şekilde dizayn ettiklerini bildirdi.

Anahtar Kelimeler
MipimIto
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×