Bu haber 171 kez okundu.

Halkbank Genel Müdürü Taşkesenlioğlu: 17-25 Aralık'ta bankamızı çerez olarak kullandılar


RADİKAL- Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden (MESOB) yapılmış olan açıklamada, Taşkesenlioğlu'nun MESOB'u ziyaret ettiği bildirildi. Açıklamada, Taşkesenlioğlu'nun, esnaf ve sanatkarlara kullandırdıkları hazine getiri destekli kredilerde 2002 seneninden bu yana hem tek kredi kullanan esnaf sayısında hem tek de kredi meblağı olarak kritik yükseliş yaşandığını gördüklerini aktararak, 2002 seneyi nihayetinde 63 bin 500 esnaf ve sanatkarda kredi bakiyelerinin 153 milyon TL meydana geldiğini kaydettiği anlam edildi.

92 KAT ARTIŞ

Bu rakamın 2015 seneyi bir. çeyreğinde tahmini 330 bin esnaf ve sanatkarda 14 milyar lirayı aştığını anlam eden Taşkesenlioğlu'nun, "9bir, 92 kat tek yükseliş var. Yeniden, 2002 senesinde yüzde 47 meydana gelen getiri oranı şu an yüzde 5 düzeyinde yer alıyor. 2002 senesinde 5 bin TL meydana gelen şahıs üst limitleri de 150 bin liraya yükseldi" ifadesine yer verildi. Açıklamada, Taşkesenlioğlu'nun, 2015 seneyi sonu itibarıyla esnaf ve sanatkarlara kullandıracakları kredileri 17 milyar TL düzeyine, öbür KOBİ müşterilerine kullandıracakları kredileri ise 27 milyar TL düzeyine ulaştırmayı tasarıladıklarını ortaya koyduğu kaydedildi.

BAŞARILI OLAMADILAR

Bankanın 2002 senesinde zararda meydana geldiğini aktaran Taşkesenlioğlu'nun şu verileri verdiği anlam edildi: " Bu Sabah bu banka milyarca dolar piyasa değere sahip tek banka haline geldi. Ülkemiz 'nin altıncı kocaman bankası. Beynelmilel marka değeri yüksek, bilinirliği yüksek tek banka. Her çeşitli bankacılık hizmetlerini en üst düzeyde mahaline getiren tek banka. Üzgünüm 17-25 Aralık darbe süreçlerinde de bankamızı, geçenlerde de söylemiştim, çerez olarak kullandılar, malzeme olarak kullandılar, yıpratmak amaçlı, büyümesinin önüne geçmek amaçlı, oldukça başarılı olamadılar."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×