Bu haber 87 kez okundu.

Fındık fiyatı 11 liraya yükseldi

Karan, ANADOLU AJANSI muhabirine yaptığı izahta, Canikli'nin izahlarının piyasaya sanki doping tesiri inşa ettiğini ve uzun müddet sonradan pazarda fiyatın yeniden yukarı doğru tırmanışa geçtiğini söyledi.

Geçen haftayı 10,30 lira seviyesinde kapatan fiyatın bugüne 50 kuruş artışla başladığını dile getiren Karan, "Bir süredir fındık ücreti 11 lira seviyesinin aşağıda operasyon görüyordu. Buna biz de bir anlam veremiyorduk. Hafta sonu bölgemize gelen Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli'nin fındık ve fiyatla alakalı açıklamaları piyasaya olumlu yansıdı. Uzun süre sonra pazarda fiyat yeniden hareketlendi ve bugün yeni haftaya 11 liradan başladı." diye konuştu.

Fiyattaki artışın devam edeceği istikametinde beklentilerinin olduğunu dile getiren Karan, piyasayı yakından peşine düşüp takip ettiklerini aktardı.

Çiftçinin mağdur olmayacağının, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından bir defa daha dile getirmesinin fındık üreticilerini hoşnut ettiğini aktaran Karan, desteklerinden ötürü Canikli'ye teşekkür etti. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×