Bu haber 163 kez okundu.

Bursa'da kuş gribi şüphesiyle 120 bin tavuk itlaf edildi


RADİKAL - Geçtiğimiz ay Balıkesir 'in Bandırma İlçesi Edincik bölgesindeki tek takım tavuk çiftliklerinde meydana çıkan kuş gribine, Bursa Mudanya İlçesi Balabancık Köyünde tek tavuk çiftliğinde de rastlandı. Çiftlikte tavukların anlık ölümü üst kısmına bölgeye giden Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, kuş gribi kuşkusu üst kısmına 120 bin tavuğu itlaf etti.

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sert, vakanın yaşandığı tavuk çiftliğinde kuşkulu tek vaziyetin mevzubahis meydana geldiğini söyledi. Sert, şu yorumlamayı yaptı: "Arkadaşlarımız gereken tedbirleri aldılar. Yüklü vefat meydana gelen tek işletmede tedbir amaçlı olarak orayı muayene altına aldılar. İşletmenin kapasitesi 120 bin. Tek bölümü esasen ölmüş.

ILAN

Diğer kalanlar da çevreye rahatsızlık yaymaması amaçlı itlaf edildi. Orada kuş gribi kuşkusu meydana geldiği amaçlı bu işlem yapıldı. Bu ticari işletme dışarısında etraftaki köy tavuklarından şuana civarı vefat yok. Arkadaşlarımız esasen kontroldeler. Rastgele tek sorun son olarak görünmüyor."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×