Bu haber 1420 kez okundu.

Barcelona’ya Türk tekeri


Ülkemiz'nin önde gelen lastik markalarından Lassa, hayat devi Barcelona'ya destekçi oldu. 2bir.6 milyon Euro'ya 4 senelik anlaşma imza atan Lassa, böylelikle Barcelona'nın basketbol, hentbol, futsal ve tekerlekli paten hokeyi takımlarının ad sponsorluğunu üstlenecek. Bununla Birlikte, anlaşma boyunca futbol takımının yıldızları Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez, Andres Iniesta, Juan Carlos Navarro, Victor Tomas, Sergio Lozano, ve Aitor Egurrola da Lassa'nın reklam filmlerinde koltuk alacak.

Brisa Evrensel Müdürü Hakan Bayman ve Barcelona Takımı Başkanı Josep Maria Bartomeu aracılığıyla dünyaya ilanlan anlaşma, spor pazarlaması kapsamında bir Türk markası aracılığıyla evrensel ölçekte inşa edilmiş en geniş iş birliklerinden biri oldu.

Lassa'nın imza attığı paktın dünyaca populer bir kulübün adı ile özdeşleşmesi tarafından kocaman önem taşıdığına değinen Brisa Evrensel Müdürü Hakan Bayman, işbirliğini şu şekilde değerlendirdi: "Barcelona, dünyanın en fazla sevilen ve izleyen kulüplerinden biri. Sportif başarılarının yakınında toplumsal vizyonu, kuvvetli altyapı kültürü ve ananesel takım değerleriyle de dünyanın misal spor kulüpleri içinde. Barcelona'nın köklü değerlerinin; insana ve etrafa saygılı, sürdürülebilir gelişimi odağına alan Brisa değerleriyle örtüştüğüne inanıyoruz. Brisa olarak, Ülkemiz lastik sektöründeki önder markamız Lassa'nın ismin Barcelona'ya çok yakıştığını düşünüyoruz. Bu Sabah 60'ı aşkın ülkede otomobil sahipleri ve sürücülerle buluşan Lassa markamız, bu işbirliği ile yurtdışı pazarlarda ülkemizi gururla temsil etmeye aynı ritimde devam edecek. Aynı Brisa benzeri toplumsal sorumluluk değerlerine ilişkili Barcelona'nın Lassa markamızla güç birliğinden doğacak yepyeni projeler amaçlı şimdiden merak duyuyoruz."

TARİHİ BİR ANLAŞMA

Barcelona Başkan Yardımcısı ve Finans ve Taktik Departmanı Başkanı Javier Fausi Santasusana anlaşma ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: "Bugün Barcelona'nın prof branşları amaçlı kocaman bir gün. Kulübümüzün bütün branşları amaçlı evrensel partnerler arayışındaydık. Pekçok spor dalında başarıyı hedef alan takımımızın gücüne katkı temin edecek bir partneri bulduğumuz amaçlı kocaman mutlu olmak duyuyoruz. Bundan güzel bir partner edinemezdik. Lassa, Ülkemiz ekonomisinin en kocaman markalarından biri. Barcelona da Ülkemiz'de kocaman bir takipçi kitlesine sahip. Halihazırda Ülkemiz'de pekçok mühim ortakla işbirliği içerisindeyiz. Bu anlaşma Lassa'nın evrensel gücüyle bizi bütün dünyadaki hayranlarımıza hepten yakınlaştıracak."

TÜRK ŞİRKETLERİNİN HEDEFİ BARCELONA

Son senelerde yurtdışı yatırımlarını arttıran Türk şirketleri başka takımlarla yaptıkları sponsorluk anlaşmalarıyla marka algısını da güçlendirmeye çalışıyor. Bu firmaların hedefinde ise Barcelona koltuk alıyor. Avrupa dışarısında Asya ve Abd kıtasında da milyonlarca takipçisi meydana gelen takım, firmaların tanıtımına kocaman katkı yapıyor. Daha öncesinde Türk Telekom, Avea, Türk Gökyüzü Yöntemleri (THY) ve Beko ile anlaşma yapan Barcelona, son olarak de Lassa ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×