Bu haber 561 kez okundu.

‘YüzBinYüz’ projesine Türk şirketler de katılıyor


Çekilen fotoğrafların önümüzdeki asra bırakılacağı ve bir merhaba özelliği taşıyan, hayat öncülerinin de desteklediği 'YüzBinYüz' projesine Türk şirketler de dayanak vermeye başladı

Türkiye ve hayat halklarının tam boy fotoğraf arşivini yapılan 'YüzBinYüz Projesi' alanında bugüne civarı 11 bin bireyin resimi çekildi.

Çekilen fotoğrafların önümüzdeki asra kalıt bırakılacağı ve bir merhaba özelliği taşıyan dünyanın en geniş fotoğrafik çalışması ve işlek performans sanatı olma özelliği taşıyan 'YüzBinYüz Projesi'yle fotoğraf sanatçısı Necat Nazaroğlu aracılığıyla tahmini 300 şahsiyet Avek Otomotiv çalışanlarının de fotoğrafları çekildi. Tanınmış Kişilerin, bürokratların, çocukların ve her meslek grubundan bireylerin beyaz bir dekor önünde prof ışıklarla tebessümle bakmaları istenerek çekilen bu fotoğraflar bugüne civarı pekçok sergi ve organizasyon sahalarında sergilendi.

DÜNYA LİDERLERİ DE PROJEYE DAYANAK VERİYOR

Birleşmiş Milletler Evrensel Sekreteri Ban Ki-Moon dahil olmak üzere Türk ve başka hükümet adamlarının, dini liderlerin, arasında Cem Yılmaz, Hidayet Türkoğlu, Ahmet Ümilli istihbarat teşkilatı, Hayko Cepkin, Osman Imtihan benzeri zanaat ve spor dünyasından isimlerin ve Coca Cola, Vodafone, Doğan Holding, TRT, NTV, CNN Türk dahil olmak üzere pekçok kuruluşun çalışanlarının resimlerinin çekildiği YüzBinYüz Projesi, insanın en güzel anlatıldığı kültür ve zanaat projesi olma özelliği ile yurt içerisinde ve yurt dışarısında dergi ve TV programlarına onlarca defa bilgi oldu.

100 SENE SONRAYA MİRAS

Çekilen fotoğrafların önümüzdeki asra kalıt bırakılacağını ve bir merhaba özelliğini taşıdığını söyleyen "YüzBinYüz" ekibi, insanın en güzel tanıtıldığı tebessümle tam boy halini fotoğraflamakta ve bu fotoğraflar tam boy (birx2 m) basılarak sergilenmekte. Fotoğrafların kara beyaz olması ve beyaz bir arka tasarıda insanı en güzel haliyle, natürel olarak göstermesi amacıyla fotoğraf sanatı tarafından nihai derece oldukça başarılı bir sunuma da sahip. Sanatta altın oran ayarına sahip bu fotoğraflar hayat resimcilik tarihine de kalıt bırakılacak bir iş olarak gösteriliyor…

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×