Bu haber 303 kez okundu.

Yabancı modellere şantaj yapan Türk Kocaeli'nde yakalandı


İnternette kurduğu düzmece mankenlik ajansıyla Ukraynalı, Rus ve Romanyalı mankenlerin video görüntüleri ve resimlerini çeken E.Ç, Romanyalı manken M.A'nın İnterpol aracılığıyla yaptığı yakıntı sonrasında Kocaeli'nde gözaltına alındı.

Milliyet'in haberine göre; Romanya İnterpolü, bir müddet önce Türk İnterpolü'ne gönderdiği bir iletide, Romanya'da Mama isimli mankenlik ajansında çalışan M.A. isimli mankenin, Türkiye'den kurulduğu düzmece manken ajansı üzerinden şantaj yapıldığı iddiasına yer verdi.

Romanya İnterpolü, şantaj iddiasıyla beraber kuşkulunun yakalanması talebinde yer aldı. Romanya'dan gelen bilgi üzerine inşa edilen araştırmada M.A. isimli Romen mankene kamera kayıtları üzerinden şantaj yapan kişinin Kocaeli'nin Gölcük kazasında yaşayan E.Ç. meydana geldiği saptadı.

DÜNYA BÖYLE DUYMUŞTUKocaeli Emniyeti'nce gözaltına alınan E.Ç'nin (27) makine mühendisi eğitimi aldığı ve boş zamanlarını geçirmek emeliyle internet üzerinde site kurduğu anlaşıldı. Evinde kullandığı bilgisayarına el koyulan E.Ç, ifadesinde 2012'de oluşturduğu internet adresi üzerinden Ukrayna ve Rusya başta olmak üzere muhtelif ülkelerdeki iletişim sitelerine girdiğini ve buradaki mankenlerle bağlantı kurduğunu itiraf etti. İnternet üzerindeki araştırmalarında, başka kişilerin görüntüler üzerinden para kazandığını gördüğünü anlatan E.Ç., kendisinin hazırladığı İngilizce bir yazıyı seçtiği mankenlere göndererek görüntüleri elde ettiğini açıkladı.

300'Ü AŞKIN KAMERA GÖRÜNTÜSÜ

E.Ç, Skype üzerinden bir hayli mankenin kamera görüntüsü ve resimlerine eriştiğini belirtirken üç senelik müddette bağlantı kurduğu mankenlere ilişkin 200'den fazla kamera görüntüsü elde ettiğini söyledi.

Şikâyetçi Romen manken M.A'nın ise E.Ç. ile ilgili önceden aldığı görüntüye rağmen yine görüntü almak istemesi ve mankenin bu isteği geri çevirmesi sonrasında, daha önceki görüntüsünün internetten yayımlanacağı tehdidi ile harekete geçtiği anlaşıldı.

Romanya'da anlaşmalı meydana geldiği Mama isimli ajansın yöneticileri ile görüşen M.A.'nın mahalli hukuki makamlara müracaat ettiği dile getirildi. Gözaltına alınan E.Ç.'nin bilgisayarında pek çok mankenin görüntüsü elde edilirken, zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×