Bu haber 326 kez okundu.

Yabancı modellere şantaj yapan Türk Kocaeli'nde yakalandı


İnternette kurduğu düzmece mankenlik ajansıyla Ukraynalı, Rus ve Romanyalı mankenlerin video fotoğrafları ve resimlerini çeken E.Ç, Romanyalı manken M.A'nın İnterpol tarafından yaptığı yakıntı ardından Kocaeli'nde tutuklandı.

Milliyet'in haberine göre; Romanya İnterpolü, bir zaman öncesinde Türk İnterpolü'ne gönderdiği bir iletide, Romanya'da Mama isimli mankenlik ajansında personel M.A. isimli mankenin, Ülkemiz'den kurulduğu düzmece manken ajansı üzerinden şantaj yapıldığı iddiasına yer verdi.

Romanya İnterpolü, şantaj iddiasıyla beraber kuşkulunun yakalanması isteğinde yer aldı. Romanya'dan iştirak eden bilgi üst kısmına yapılmış olan araştırmada M.A. isimli Romen mankene kamera kayıtları üzerinden şantaj yapan bireyin Kocaeli'nin Gölcük kazasında hayatını sürdüren E.Ç. meydana geldiği saptama edildi.

DÜNYA BU ŞEKILDE DUYMUŞTUKocaeli Emniyeti'nce gözaltına edinilen E.Ç'nin (27) makine mühendisi kursu aldığı ve boş zamanlarını geçirmek için web üstünde site kurduğu anlaşıldı. Evinde kullandığı bilgisayarına el koyulan E.Ç, ifadesinde 2012'de meydana getirdiği web adresi üzerinden Ukrayna ve Rusya enbaşta olmak üzere farklı ülkelerdeki kontakt sitelerine girdiğini ve buradaki mankenlerle bağlantı kurduğunu itiraf etti. İnternet üzerindeki araştırmalarında, yabancı bireylerin görüntüler üzerinden ücret kazandığını gördüğünü anlam eden E.Ç., kendisinin hazırladığı İngilizce bir yazıyı tercih mankenlere göndererek fotoğrafları elde ettiğini bilgisini verdi.

300'Ü AŞKIN KAMERA GÖRÜNTÜSÜ

E.Ç, Skype üzerinden pekçok mankenin kamera imajı ve resimlerine eriştiğini belirtirken üç senelik zamanda bağlantı kurduğu mankenlere ilişkin 200'den pek kamera imajı elde ettiğini anlam etti.

Şikâyetçi Romen manken M.A'nın ise E.Ç. ile ilgili daha öncesinde aldığı görüntüye karşın yine görüntü almak istemesi ve mankenin bu talebi geriye çevirmesi ardından, eskiyen görüntüsünün webten yayımlanacağı tehdidi ile harekete geçtiği anlaşıldı.

Romanya'da anlaşmalı meydana geldiği Mama isimli ajansın yöneticileri ile görüşen M.A.'nın mahalli hukuki makamlara müracaat ettiği anlam edildi. Gözaltına edinilen E.Ç.'nin bilgisayarında birçok mankenin imajı elde edilirken, zanlı tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakıldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×