Bu haber 146 kez okundu.

Türk ailenin evine kundaklama iddiası

Essen ’in Kray semtinde yaşayan Altuğ ailesine ilişkin ve tadilat dolayısıyla manâsız duran üç katlı binada, bir gün önce gece sabaha karşısında saat dört sıralarında yangın meydana geldi. Binanın sahibi Altuğ ailesi bu sırada başka bir binada oturduğu için yangında can kaybı yaşamadı. Olay esnasında sokaktan geçen bir kadının itfaiyeye haber vermesi ve emrindeki binalara seslenmesiyle yakınlarda oturan Altuğ ailesi, dehşet yangından haberdar oldu. Haber alır almaz yanan evlerine koşan Altuğ ailesi, üç katlı binanın zemin kat ve çatı katının cayır cayır yandığını gördüklerini anlattı. Polis ve itfaiyenin gelmesiyle müdahale edilen binadan yükselen alevler, saat yediye dek ancak teftiş altına alınabildiği öğrenildi. Polis ve itfaiye yanan manâsız binaya bitişik binalarda oturanları, otobüslerle terhis etti.

KUNDAKLAMA İHTİMALİ DEĞERLENDİRİLİYOR

Yanan üç katlı binanın çatı katı ve zemin kat edinmek üzere iki ayrı noktadan alevlerin yükselmesi, olay yerine gelen polisin birincil izleminin bir kundaklama olabileceği istikametinde oldu. Binanın giriş kapısının alt bölümünün kırılan kapı, vaka adına gelen polis ve itfaiye ekipleri tarafından tahtayla kapatıldı. Binanın antre kapısını mühürleyen polis, yolun aleyhinde yer alan market ve berber dükkanının video kameralarının incelenmesiyle, binaya kimlerin nasıl girdiğini saptama edecek.

Yanan binasıyla ilgili konuşan üç çocuk babası Ahmet Altuğ (46), yangını anlatırken göz yaşlarına dominant olamadı. Ahmet Altuğ, "Seslere uyandığımızda, yangın nedeniyle semtin ayakta olduğunu gördük. Kırılan kapıdan içeri baktığımda hanede alevler yükselmişti, çatı katında alevler henüz fazlaydı. Orta katlarda hiç bir şey yoktu. Polisler, iki ayrı noktadan yangın başladığından ötürü kundaklama olduğunu söyledi. Büyük bir nefret edilen şey yaşadık. Polisin, yangının nasıl olduğunu ve kimlerin inşa ettiğini bulmasını bekliyoruz" diye anlattı. 

Altuğ ailesinin yanan binasında, bilhassa alevlerin yükseldiği çatı katında ve giriş katta büyük hasarların alana geldiği öğrenildi.

Son 24 saatte ne oldu?

Anahtar Kelimeler
Kundaklama
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×