Bu haber 106 kez okundu.

Hollanda basını çıldırdı!

Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrı üstüne yaşanan gerilim Hollanda medyasında geniş yer buldu.

Hollanda'nın bütün diplomatik teamüllere ve insan haklarına aykırı uygulamalarını neredeyse onaylar başlıklarla gördü.

De Telegraaf gazetesi: Türklerin öfkesi artıyor
Hollanda'nın en yüksek tirajlı günlük gazetesi meydana gelen De Telegraaf'ın internet sayfasında Reisicumhur Erdoğan'ın Hollanda'yı “yine" sert bir şekilde eleştirdiği ve “Lahey'in önümüzdeki parlamento seçimlerini Ankara ile meydana gelen ilişkilerine seçenek etmesi halinde Hollanda'nın bunun faturasını ödeyeceğini" söylediği bulundu. Site haberi “Türklerin öfkesi artıyor" başlığıyla verildi.

Türk vatandaşlarına Hollandada skandal müdahaleTürk vatandaşlarına Hollandada skandal müdahaleTürk vatandaşlarına Hollanda'da skandal müdahale

De Volksrant: Çarpışmak üzereyiz
De Volksrant adlı gazete ise “Direksiyon kıramayız çarpışmak üzereyiz" başlıklı haber yorumunda, Hollanda Başbakanı Rutte'nin “patronu olduğu ülkede boyun eğen adam elde etmek istemediği ve diplomatik hasar ile yaptırım savaşını, daha sonra bakarız düşüncesiyle şu an için kabullendiği" değerlendirmesi yapıldı.

Algemeen Dagblad: Türkiye özür istiyor
Başbakan Binali Yıldırım'ın fotoğrafıyla verilen manşet haberde “Türkiye özür istiyor ve yaptırımlarla tehdit ediyor" başlığı kullanıldı. Gazetenin internet üzerinden yaptığı ankette okurlarına “Hollanda'nın Türkiye'ye dişini göstermesi iyi" şeklindeki görüşe yüzde 92'lik grup “Katılıyorum" yanıtını verdi.

Bakan Schengen ülkelerine de giremeyecek iddiasına yanıt geldi: EngelleyemezlerBakan Schengen ülkelerine de giremeyecek iddiasına yanıt geldi: Engelleyemezler'Bakan Schengen ülkelerine de giremeyecek' iddiasına yanıt geldi: Engelleyemezler

Hollanda Başbakanı Rutte, Türkiyenin özür talebini reddetti: Deli misinHollanda Başbakanı Rutte, Türkiyenin özür talebini reddetti: Deli misinHollanda Başbakanı Rutte, Türkiye'nin özür talebini reddetti: Çılgın misin?

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×