Bu haber 217 kez okundu.Ermenek'teki yeraltı maden ocağında geçen sene 28 Ekim'de mahsur kaldıktan ardından cansız bedenlerine ulaşılan işçilerinin yakınlarının yaptıkları, söyledikleri hafızalarda koltuk edindi.  

Çevresinde Galatasaraylı fanatikliğiyle bilinen işçi Mehmet Özcan'ın 6 yaşlarındaki erkek çocuğu Ömer Asaf'ın da "Babama 'Galatasaraylı karşılaşmayı var' dersek madenden çıkar" sözleri, basında kapsamlı koltuk bulmuştu.

Dayısından sarı-kırmızı oyuncağıyla fotoğrafını çekip sosyal ağ sitesinden babasına göndermesini talep eden Ömer Asaf'ın, terliklerle oynadığı "madencileri kurtarma oyununda" babası ve öbür işçileri kurtarması, bilgi, web sitelerinde en bir sürü paylaşılanlar aralarında koltuk almıştı.

Kulüpten ödüller sevk edilen, Konya'ya geldiğinde Galatasaraylı futbolcularla tanışan ve statta yatıştırmaya takip edilen Ömer Asaf, öyle ki gönüllerde taht kurdu. 

Spor Toto Harika Lig'de sezonun bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu duyuru eden Galatasaraylı'ın taraftar grupları, Ömer Asaf konusunda sosyal ağ sitelerinden onlarca mesaj paylaştı.

En bir sürü dikkati çekenlerinden birisi de sosyal ağ sitesindeki "Ali Sami Yen Sokak" hesabından "En bir sürü da senin şampiyonluğun mübarek olsun çocuk" başlığıyla Ömer Asaf'ın resiminin paylaşılması oldu.

Çocuğun fotoğrafını 140 bin 628 birey beğendi, 11 bin 318 birey paylaştı, onlarca birey de yorum yaptı. 

- Bütün renkler Ömer Asaf ile birleşti

Neredeyse bütün takımların taraftarlarından iştirak eden yorumlardan bazıları şöyle:

"-Bir Fenerli olarak diyorum ki keşke GS 4 değil 5 yıldız alsaydı da baban yakınında olsaydı.

-Ahhh canım benim. Gözlerim doldu. Keşke baban yaşasaydı da biz kazanan falan olmasaydık. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet ruhu şad olsun. Allah yardımcınız olsun kuzum benim. 

-Bir Fenerbahçeli olarak kendini bilmez FB ve GS taraftarları bırakın birbirinizle dalaşmayı. Futbolu bu şekilde samimi saflıkla umutla takip edilen de var. Asıl kazanan sensin. Keşke baban gelseydi FB küme düşseydi, GS 10 yıldız ansızın kazansaydı be yavrum.

-Bir koyu Fenerbahçe taraftarı olarak diyorum ki şayet sen sevinçli olacaksan varsın GS kazanan olsun, senin canın sağolsun.

-Tüm takımlar senin yakınında. 

-Asıl kazanan sensin küçüğüm. Sana merhaba durmak bize onurdtümör.

-Yavrum senin yüzün gülsün kafi ki. Burada GS, Fener, Beşiktaş, TS tümü senin yakınında. 

-Canım benim belki de Allah senin amaçlı bu şampiyonluğu bize kısmet etti.

-Önemli meydana iştirak eden GS'nin şampiyonluğu değil. Senin ve senin benzeri yetimlerin mutluluğudur aslan parçası. Güvenilir ol baban seninledir çocuk."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×